ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4228015
*
nr 422 8015
Spegel
skulpterad ram, höjd: 86
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/8 16:51:25
1
350 kr
13/8 20:16:18
2
400 kr
14/8 13:41:18
3
500 kr
14/8 13:44:29
2
500 kr
14/8 15:25:54
2
550 kr
14/8 15:34:53
3
Vinnande bud
14/8 15:37:51
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skulpterad ram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 422 8015
Spegel
skulpterad ram, höjd: 86
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/8 16:51:25 | 1 | 350 kr |
13/8 20:16:18 | 2 | 400 kr |
14/8 13:41:18 | 3 | 500 kr |
14/8 13:44:29 | 2 | 500 kr |
14/8 15:25:54 | 2 | 550 kr |
14/8 15:34:53 | 3 | Vinnande bud |
14/8 15:37:51 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skulpterad ram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53